Вибір котла опалення
Незважаючи на те, що газифікація стала невід'ємною стороною нашої цивілізації, у екологічно чистого палива як і раніше залишається дуже багато прихильників. Як результат, можна спостерігати постійно зростаючу популярність твердопаливних котлів. Особливо це стосується власників заміських будинків, дач і особняків, де наявність альтернативних видів палива дуже затребуване. Асортимент твердопаливних котлів, новітні технології і постійна технічна модернізація дозволяють вибрати агрегат підходящий самому вимогливому користувачеві незалежно від того, який у нього будинок.
Паливо
Звичайно, поза всякою конкуренцією кількість видів палива, яке можна використовувати для твердопаливних котлів. Це, насамперед відходи деревообробної промисловості: пелети (спресовані під високим тиском деревні відходи), обрізки дощок, кора, тирса, стружка тощо Кокс, кам'яне вугілля та горючі сланці мають широке застосування в сучасних твердопаливних котлах. Торф'яні брикети (просушений,формований торф) – є ефективною заміною дров та вугілля. Вартість будь-якого з перерахованих вище видів палива набагато нижче, ніж вартість природного газу або рідкого палива. Навіть якщо взяти для прикладу високоякісне тверде паливо антрацит, - воно все одно за ціною, нижчою ніж, скажімо, солярка.
Котли
Котли поділяють на комбіновані, які можуть працювати з декількома видами палива і на ті, які працюють тільки з одним видом. Не можна сказати, що краще або гірше, так як кожен з видів котлів знаходить собі застосування і використовується у відповідних умовах. У кожного з них є свої плюси иминусы.Багатопаливні котли мають перевагу перед моно-паливними в тому, що коли у користувача не проведено газ, він може спокійно опалювати приміщення твердим паливом. Коли ж газ вже є в будинку, все одно дуже вигідно мати у себе альтернативне джерело тепла. Для заміського будинку практично необхідно мати кілька способів опалення.
Ті види котлів, які розраховані тільки на один вид палива, оптимізуються спеціально для максимального згоряння того пального, з яким котел працює. Це дає більш високий коефіцієнт корисної дії.Незважаючи на те, що до твердопаливним котлам іноді ставляться як до консервативного обладнання, на сьогоднішній день в них задіяний такий ряд нових технологій, що робить їх іноді «на голову вище», ніж котли з іншими видами палива. Поряд з багатьма перевагами, у твердопаливних котлів є і свої недоліки. Основним з них можна вважати необхідність кожні 3 години (для деревини) або 7часов (якщо це вугілля) довантажувати паливо. Хоча вже зараз існують моделі котлів, які на одному завантаженні пального працюють до 20 годин!
Матеріал
Особливої уваги заслуговує матеріал з якого виготовляють агрегати. Як правило, для твердопаливних котлів використовують або сталь або чавун. І перший і другий матеріал мають свої «за» і «проти». Сталеві котли краще сприймають високі температури і мають ККД вище, ніж котли чавунні. Також сталь більш пластична, ніж чавун і важить значно менше. Котли виготовлені з чавуну, в свою чергу, краще, ніж сталеві переносять вплив корозії від конденсату, який виділяється при згорянні. Безсумнівно, однією з переваг чавунних котлів є те, що вони є секційними, тобто їх можна збирати в межах невеликого простору.Вітчизняні виробники виготовляють котли в більшості своїй стали. А от закордонні колеги воліють працювати з чавуном.
Вибір котла
Якщо Ви зіткнулися з необхідністю придбання твердопаливного котла, обов'язково приділіть увагу тех. характеристиками того агрегату, який Вам сподобався.По-перше, це потужність, яку має котел. Приблизно визначити необхідну потужність котла цілком реально. Для цього необхідно знати, що в середньому, на 10 квадратних метрів приміщення при висоті стелі до 3м, необхідно близько 1 кВт потужності. Звичайно, це приблизний розрахунок, і для максимально точного вибору потужності котла Вам напевно знадобиться допомога фахівця, так як при індивідуальному підборі потужності необхідно брати до уваги товщину стін і їх матеріал, кількість вікон і дверей, наявність додаткової техніки або обладнання в приміщенні і т. д.
У середньому, заявляється термін експлуатації котлів на твердому паливі становить від 10 до 20 років.Потужність котла прямо пропорційна його вартості: чим вище потужність, тим дорожче котел. Природно, для ціни має значення і вид використовуваного палива, і модель котла і матеріал з якого виготовлений агрегат, і, звичайно, виробник. Якщо Ви вирішили придбати собі котел краще, звичайно, звернутися за допомогою до фахівців. Во-первых, они помогут точно подобрать подходящий именно Вам агрегат, во-вторых, высококлассные мастера профессионально произведут монтажные работы (что очень важно для правильной работы котла и высокого КПД), в-третьих, Вам предоставят гарантийное и пост гарантийное обслуживание.
Несмотря на устоявшийся стереотип «Импортное лучше», в сфере отопительного оборудования с уверенностью можно заметить следующее: котлы зарубежных производителей в подавляющем большинстве не адаптированы для эксплуатации вусловиях Украины (нестабильное напряжение, низкое и непостоянное давление газа и т.п.), что может серьезно отразиться на работе даже хорошей тепловой системы. Більш ніж 20-річний досвід компанії, численні нагороди і досягнення дозволяють з упевненістю рекомендувати Вам те, що випробувано часом, неодноразово підтверджено документально і схвалено численними користувачами України і країн СНД.